Film-Virage Kulturális Egyesület

viragelogo-szovegbelul.png

Facebook oldaldoboz

A 43. Magyar Filmszemle - Programok és vetítések az Toldiban

2012.01.30. 17:21 Virage

 

 Toldi Mozi

 

2012. február 3., péntek

 

Nagyterem:

13.45   BKF – vizsgafilmek                                                                                     46’

14.45   Bódis Kriszta – Hétes telepi Médiacsoport: Közös film – Bódis Kriszta alkotásközpontú módszere     120’

17.00   SZFE – 6x6 osztály vizsgafilmjei      150’

19.45   Animációs blokk        73’

            Cakó Ferenc: Sirató

            Filó Vera: A sírós család

            Gémes József: A walesi bárdok

            Hegedüs 2 László: 506-933Álom

            Mechler Mónika: Budapesti mese

            Orosz István: Sakk

            Simon Balázs: Kötelék/Linkage

            Neuberger Gizella: Zöldségleves

            Tóth-Pócs Roland: Még mire jó a hullámcsat?

               Tóth-Pócs Roland–Tóth-Pócs Judit: Bíborcsiga

            Ulrich Gábor: A hentes zsebrádiója

            Ulrich Gábor: Memoir

            Weisz Gábor: Falak

21.00   Animációs blokk – MOME               44’

Felvidéki Miklós–Tompa Borbála: Pista bá’

Jurik Kristóf–Kungl Mátyáa: Békatangó

Tóth Luca: Libegő

Bárány Dániel–Felvidéki Miklós–Juhász Márk: Csellengők

B. Nagy Ervin–Kovács Márton–Nagy Márton: Patrick és Theo: Az ember, aki szerette a palacsintát

Egely Kati: Pygmalion

Gál Angie–Töttös Viki: Csizmaszár és Kacsacsőr: Platy Kockavárosban

Herman Árpád: Sajnálom

Szabó András: Henry Waltz

22.00   Szász János: Last Call – Dresden Dolls        52’

Kisterem:

12.45   Pigniczky Réka: Sanghaj Magyar Építésze élete az emlékekben     26’

 Nordin Eszter: Kulissza titkok (Kizökkent az idő…)           52’

14.15   Kisfaludy András: A jövő holnapra halasztva          53’

15.15   Gulyás János: 4 nap emlékezés          53’

16.15   Muhi Klára: Nem az én erőm             40’

            Nemes István: Maradandó sérülések 52’

18.00   MADE: Töredékek 2010-11  95’

19.30   Papp Gábor Zsigmond: A szovjet levelezőpajtás  66'                                                                               

20.45   Kísérleti- és kisjátékfilm blokk 2.  86’

            Harmi Gábor: A szem története

            Hartung Attila: Álmodó

            Ipacs Gergely: Ádám pincéje

            Lakos Nóra: Edina

            Lőrincz Nándor–Nagy Bálint: 180/100

            Réti Iringó: Milza

            Szomjas György: Hungaricum Berlin

 22.15   Kőszegi Edit: Mentőcsónak   43’

            Kékesi Attila: A börtön ablakában 52’

  

2012. február 4., szombat

 

Nagyterem:

12.30   Buglya Sándor: Népművelő a felvevőgéppel 61’

13.45   Forgács Iván: Szovjet-magyar koprodukció  52’

14.45   Tóth Péter Pál: Türe, egy magyar falu 60’

16.00   Pálfi György: Final Cut – Hölgyeim és Uraim  80’

18.00   Török Ferenc: Isztambul (zk) 94’

20.00   Forgács Péter: MÉZFÖLD – Németek @ Balatonnál 79’

21.30   Schilling Árpád: Krumpliangyal 68’                                              

22.30   Fancsikai Péter: jp.co.de  62’

Kisterem:

11.00   Erdélyi Sándor: Fényedből fénysugár 54’

 

12.00   Csubrilo Zoltán–Babiczky László: Minden tűz először kis tűz 29’

            Dénes Zoltán: Műhelytitkok  36’

13.15   Berta Enikő–Buda János: Részletek Richter Gedeon képz. napl.    20’

            Dénes Gábor: Tudja-e Ön, hogy ki volt…    36’

14.15   Mata János: Requiem a Római partért 53’

15.15   Szirti László: Gyergyóalfalu freskói  26’

            Szalkai Zoltán: Sátorlakók     50’

16.30   Csonka Erzsébet–Kovács Béla: Mozgó Világ   90’

18.00   Nagy Ernő: Belülről izzó tűz 65’

19.15   Kormos Ildikó: Andrássy út, világszám        37’

            Cséke Zsolt: Éden a Csúnyaföldön   56’

21.00   Groó Diána: Vizibicikli          23’

            Galán Angéla: Szlovák-magyarok     46’

22.15   Siklósi Szilveszter: Egy bátor svájci  54’

 

 2012. február 5., vasárnap

 

Nagyterem:

11.30   Animációs blokk – gyerekeknek        55’

            Horváth Mária: Magyar népmesék – A rest legényről

            Szoboszlay Eszter: Fejlakók 4 – Fejberendező

            Nagy Lajos–Szilágyi Varga Zoltán: A világlátott egérke – Menekülés a jólétből

            Szoboszlay Eszter: Boltosmesék

            Richly Zsolt: A fecske meg a szalmaszál

            Horváth Mária: A Négyszögletű Kerek Erdő – Vacskamati virágai

  Nagy Lajos–Szilágyi Varga Zoltán: A világlátott egérke – Az egérszerető macskánál

            Nagy Lajos: Magyar népmesék – Az elégedetlen fazék

12.45   Sáfrány József: Ősz, kikerics, Görgény         25’

            Szirti László: Sövér Elek emlékképek           16’

            Tóth-Szöllős András: Digitális Mikroszkópia – kiterjesztett látás    50’

14.30   Karácsony Sándor–Ványi Róbert: Biharország, madárvonulás       30’

            Kardos Sándor: Örök mérték            38’

            Kormos Ildikó: A holdviola és az alkimisták            11’

16.00   Vidnyánszky Attila: Szarvassá változott fiú (amennyiben elkészül)                                               

18.00   Cserhalmi Sára: Drága besúgott barátaim                                                   

20.00   Jeles András, Kocsis Ágnes, Török Ferenc, Szabó Simon, Mészáros Márta, Forgács Péter, Siroki László, Pálfi György, Fliegauf Benedek, Salamon András, Jancsó Miklós: Magyarország 2011

 

Kisterem:

10.45   Böjte József: A freskófalu legendája            60’

11.45   Gerő Péter: Reality részletek – Kliensek kliensei      60’

 

12.45   Csillag Ádám: Magyar zuhanás 2011            84’

14.15   Dénes Gábor: Töredékek a magyar zsidóság történetéből    60’

15.30   Kis Anna: Allah minden napján szaladnak a lovak   71’

16.45   Pucher Bálint: holvagyunk     38’

            Nagy Dénes: Saját idő           30’

18.00   Kísérleti- és kisjátékfilm blokk 1.      76’

            Baranyi Gábor Benő: Csomagtartó

            Baska Barbara: Kelen

            Fabricius Gábor: Bianka

            Fogarasi Gergely–Besnyő Dániel–Kalmár Bence–Kálmán Mátyás: Plusz Harminchat

            Váncsa Gábor–Orbán Zalán–Orbán Koppány: Invalidus

19.30   Dér Asia–Gerőcs Péter: privát mészöly         80’

21.00   Balog Gábor–Hajdu Farkas Zoltán: Vallásosfilm     39’

            Katona Zsuzsa: A zene ereje             36’